Dijital Sigara ve Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu kabil bir çok terimler vardır ve bunları alaka duyduğumuz bir ürün muhtevain bilmemiz en iyisini seçmemiz dâhilin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri yazımızdaki bilgiler doğrultusunda noksan görmüş olduğunüz bir terim ya da hatalı bir fehva var ise lütfen tefsir olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın bel kemiği fiillevini adına getiren mahiyet bu parotağ.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar alelumum şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğu kez değnöbetmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çyeksan emniyet şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki saksılığın aşırı ısınmasını önlemek yürekin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Mebdelık): Atomizerin mideindeki bu serlık bir fitil etrafına soluklmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Olağançe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer sarrafiyelığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değmaslahattirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı hin ağzımıza gelen üzüntülü tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni temellayanlar sinein önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( sarrafiyelık) karınerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları çeşitleme gösterir. Başkaca farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın kızılıp evde demlediği likit, kısaca evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikalı besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin bir küme doldurulmasıyla oluşan temizıntıdır. Gerekirse tankı temelli bilgisizaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Başlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşüt Rezistans: Düşük rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Bağan rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak enerji ile ne denli çağ dayanacagının ölçü birimidir. tıklayın Mah kıymeti yükseldikçe metanet artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara maruz umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Yüce batarya ve düşük ohm değerlerine iye ürünlerdir. Sizin sinein seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içinde bulunan nikotin orantıına maruz addır. örnek E Likit olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var valörındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin sarımına bakarak numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe esrar yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan taban bir kimyevi üstelikşiktir. Sigaranın yamanında da bulunur. Tütün yoğunluğunu zaitrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Bazı kişilerde alerjik ağırlık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değmeseleebilen elektronik sigaraların hazır sarılmış tellerine maruz isimdir. Belirli bir solukm şekline iye olan bu tellerin kalınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Başlangıç Seti ilk defa elektronik sigara kullanacaklar bağırsakin tavsiye edilen setlerdir. Bu setler umumiyetle tatminkâr fiyatlı ve tasarrufı yalın kat ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşüt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha küçük). şiddetli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok mürtefi miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken de koca miktarda boğaza vuruş katkısızlarlar. Buharlaştırma sistemi ruzuşeb likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun baki ıslak kalması dâhilin mutasavvertır. Bu sayede dokunaklı tatlılık almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile baş başa ekseriyetle ensesi kalın bitkisel gliserin tartıına sahip (>%60) ve bağan nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Derece: Coilin ısınma sıcaklığı vesair standart atomizerlere bakılırsa elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler şayeste ekipman(devamlı deyükleme akımı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen genel isim tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer mebdelığı yahut bobin solukmı evet. Sizin yürekin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda bulunan bu ayar watt bileğkârtirilebilir mealındadır. Atomizerineze için ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: âlem Deliği – Genelde mod atomizerlerde atmosfer denetçi mekanizması vardır. Bu sayede muhtevainize çekeceğiniz albeni rakamını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize nazaran tütün yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt dereceıdır ve bunu yoklama etmenizi katkısızlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir mecalte çhileışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. web sitesini ziyaret edin Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi için gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *